Запобігання «Синдрому струшеної дитини»

За інформацією Уповноваженого Президента України з прав дитини в період карантинних обмежень, у зв’язку зі зростанням рівня стресу серед батьків, підвищується ризик вчинення насильства над дітьми (за результатами опитування, проведеного серед батьків, 5% батьків новонароджених дітей струшують свою дитину з метою її заспокоєння і не володіють інформацією про шкідливий вплив таких дій).

Явище, яке має назву «Синдром струшеної дитини» є фізичним та психологічним насильством щодо неї та призводить до ушкодження мозку, в деяких випадках – має летальні наслідки.

Щороку Американська академія педіатрії виявляє близько 1300 випадків синдрому струшеної дитини. 80% дітей залишаються з інвалідністю на все життя, а 20% - помирає. В Україні відсутня офіційна статистика щодо кількості випадків струшування дітей та заподіяних внаслідок цього травм.

З огляду на зазначене, з метою захисту дітей та запобігання отримання ними травм, пропонуємо до Вашого перегляду відеоролик «Припиніть струшувати дитину».

Відеоролик можна завантажити за посиланням: