Клесівська громада
Сарненський район, Рівненська область

Я сьогодні в вишиванці

      Сивіють і народжуються роки – минають століття, однак у побуті значну, а часом вирішальну роль продовжують грати прості речі, якими ще користувався наш далекий предок. Однією з таких простих речей є вишиванка.

      Як відомо, вишиванка в Україні завжди відігравала велику роль. Вона ніколи не була простою одежиною. Вона була оберегом, символом сім’ї, відображала культурні цінності та надбанні українського народу протягом століть, символом гармонії у шлюбі.

      Вишиванка – національна  святиня, бо несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь – зв'язок, що не переривається віками. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

      Вона – символ здоров'я і краси, щасливої долі й родинної пам'яті, любові та вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається: батькові чи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому – кожному вручалась вишита сорочка з візерунком відповідної символіки.

      Характерно і показово: символіка новітніх українських вишиванок у своїх образах збігається з орнаментами давніх трипільських часів. В цьому – спадкоємність наших культурних виявів.

      Вишиванка – це й оберіг людини від лихого ока та злих духів.

      Тож з упевненістю можемо стверджувати, що вишиванка є власне українським національним мистецтвом, яке цінується у всьому світі.

      19 травня в Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцей проходила акція «Я сьогодні в вишиванці», присвячена Дню вишиванки. Учні та вчителі з радістю підтримали акцію і прийшли у вишиванках.« повернутися до списку новин