13 травня відбудеться публічна консультація щодо системи поводження з побутовими відходами у Клесівській ОТГ

Дата: 11.05.2019 12:08

Як позбутися стихійних сміттєзвалищ у Клесівській ОТГ?

13 травня о 17:30 у приміщенні будинку культури смт. Клесів (Рівненська обл., смт. Клесів, вул. Свободи, 17) відбудеться публічна консультація із заінтересованими сторонами щодо системи поводження з побутовими відходами у Клесівській ОТГ.

Місцева влада спільно з мешканцями мала забезпечити умови для поводження з відходами, адже з 1 січня 2018 року в Україні заборонено захоронення на полігонах неперероблених побутових відходів. Що вдалося зробити в Клесівській ОТГ? Наразі встановлено баки для пет-пляшок та скла в смт. Клесів, а також організовано вивіз відходів у мішках від домогосподарств. Утім, досі ця система потребує удосконалення. Крім цього, самих мешканців громади варто проінформувати про більш усвідомлений підхід до сортування відходів.

Громадська організація “Центр UA” разом із представниками селищної ради Клесівської ОТГ, експертами, активістами та мешканцями обговорять питання вивозу та сортування відходів.

Питання до обговорення:

1. Як налагодити сортування і централізований вивіз сміття?
  2. У який спосіб заохотити мешканців не спалювати і не викидати ТПВ у не призначених для цього місцях?
  3. Що повинна передбачати довгострокова стратегія для зменшення кількості та безпечної утилізації ТПВ?

Учасники публічної консультації:

• Василь Гриник, голова Клесівської селищної ради
  • Леонід Павлюк, начальник відділу економіки, інвестицій, інфраструктури, житлово-комунального господарства, комунальної власності, містобудування та архітектури Клесівської селищної ради
  • Гліб Олійник, правознавець, експерт з питань власності та питань ЖКГ, магістр публічного управління та адміністрування
  • Царук Наталія, вчитель біології, основ екології, керівник еколого- натуралістичного гуртка "Пагінець" Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів, ініціатива ZeroWasteSchool&Forest Клесів
  • Ірина Стасюк, модератор заходу, представниця ГО “Центр UA” у Рівненській області.

Список учасників може бути доповнений.

За додатковою інформацією звертайтесь до Ірини Стасюк — 093 567 89 38, babchuk.irina@gmail.com

Захід відбувається за фінансової підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”. Програма “U-LEAD з Європою” спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.