З квітня 2019 року зростає допомога багатодітним сім’ям

Дата: 02.04.2019 17:40

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшується допомога багатодітним сім’ям. Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років.

Доплата стосується не лише тих, хто народив чи народить дитину цьогоріч. Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6-ти років, держава виплатить на кожну з них по 1700 грн. Це додатково до щомісячних 860 грн. допомоги при народженні дитини.

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною. Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто до Управління праці та соціального захисту населення Сарненської державної районної адміністрації.

Для призначення допомоги необхідно особисто пред’явити:

- паспорт громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус (оригінал та копію)

- заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина (в заяві дописувати, що діти проживають разом з батьками по вказаній адресі)

- посвідчення батьків багатодітної сім’ї (копія з пред’явленням оригіналу)

- посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (копія з пред’явленням оригіналу);

- свідоцтв про народження всіх дітей (копія з пред’явленням оригіналів).

У разі отримання коштів через банківські установи  надати виписку (довідку) про відкритий рахунок отримувача в банківській установі .

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року №250 установлено, що для громадян, які звернуться у період з квітня по червень 2019 р. включно за наданням допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, зазначена допомога призначається   з 1 квітня 2019 р.

Виплата допомоги припиняється у разі:

- позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

- відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

- нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

- відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

- тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

- перебування отримувача допомогт у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

- втрати статусу багатодітної сім'ї;

- смерті отримувача допомоги.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.