День рідної мови у Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ступеню

Дата: 26.02.2019 16:17

«Мова-втілення думки.

Що багатша думка, то багатша мова.

Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.

Борімося за красу мови, за  правильність мови,

за приступність мови, за багатство мови…»

М.Рильський

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Вчителі української мови та літератури оформили інформаційний стенд «Моя рідна мова» та провели загальношкільний диктант «Слово до слова- звучить рідна мова». У ході якого учні повторили й закріпили норми орфоепії, орфографії.

З метою глибокої поваги та шани до рідної мови, було проведено позакласний захід «Рідна мова-найдорожчий скарб». Вчитель української мови Мартинюк С.Н. разом з учасниками ознайомила учнів з історією свята рідної мови. Дуже зворушливо прозвучали пісні про рідну мову у виконанні учениць Світлани та Тетяни Мартинюк. Насамкінець учасники і глядачі виконали разом пісню «Мова єднання».