День рідної мови відзначали у Клесівській ЗОШ І-ІІст.-ліцей

Дата: 26.02.2019 15:15

21-го лютого всі народи Землі відзначили Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування свято вже стало традиційним, адже це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася і шкільна родина Клесівської ЗОШ І-ІІ ступеню-ліцею.
На справжнє свято перетворився виховний захід учителя української мови Ірини Федорівни Євгейчук. Педагог разом з учнями 5-В класу провела виховну годину на тему «Мова наша калинова». Учні запросили усіх охочих (адміністрацію школи, вчителів і дітей) та поринули в чудовий і прекрасний світ рідної мови. Вірші, гуморески, театральні постанови, українські пісні – це лише частина свята. «Тепла, барвиста, калинова, рідна, велична, багата, мелодійна…», —так характеризували діти рідну мову. Ведучі закликали учнів плекати та берегти одне з найцінніших надбань, яке створили й залишили нам наші попередники, – нашу рідну мову. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Як великим нещастям обертається нищення природи, так і боляче б’є по народові зречення рідної мови чи навіть неповага до неї, що є рівноцінним неповазі до батька й матері.
Можна згадати слова Л.Костенко: “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини.