Розвиток шкільного туризму у Клесівській громаді

Дата: 29.12.2018 10:38

Шкільний туризм — це туристсько-краєзнавча робота в школі, спрямована на задоволення рекреаційних потреб школярів. Для дітей туризм — спосіб (форма) активного відпочинку, захоплююче заняття, наповнене романтикою незвичайного способу життя. А для учителів він — засіб, спосіб краще, глибше пізнати своїх вихованців і активніше вплинути на їх розвиток, унікальні можливості для найглибшого вивчення особистості кожного вихованця. У поході, як на рентгенівському знімку, дитину видно наскрізь, все її життя там — побут, праця, подолання труднощів і поневірянь, інтелектуальний процес, комунікабельність, ментальність, емоційність.

У Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцеї вже стало традицією щороку до Всесвітнього дня туризму проводитизмагання зі спортивного орієнтування. В цьому році разом із членами організації «Пласт» (керівник Андрій Романюк) провели спільні змагання, в яких брали участь 33 учасники молодшої вікової групи. Члени старшої вікової групи допомагали у організації змагань, а під час тренувань – освоювати туристичні навички.З метою поширення досвіду 29 жовтня провели зустріч з школярами Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де діти отримали перші ази у подоланні перешкод, в’язанні вузлів, блокуванні систем.  З масою позитивних емоцій повертались додому. Тепер під керівництвом Василя Мартинюка продовжують  цю справу.

В Клесівській ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцеї вже багато років цю справу веде вчитель географії  Анатолій Абрамчук. Його вихованці із задоволенням приходять на заняття факультативу та гуртка «Юних геологів». Перед ними відкривається дивовижний світ мінералів та гірських порід. Особливу насолоду учні отримують під час здобуття туристичних навичок. Однак, діти найбільше захоплюються вивченням природи рідного краю саме під час туристичних мандрівок.

Учні, які є учасниками змагань, займаються серйозною підготовкою. Кропітка праця дає свої результати. На районних змаганнях, у червні 2018 року, на смузі перешкод вибороли бронзові нагороди. Досить добрим був виступ у спортивному орієнтуванні. Та найкращого результату досягли у змаганнях з польових геологічних досліджень, виборовши перше місце. А у змаганнях туристів-краєзнавців також отримували нагороди з окремих видів. Наразі ведемо підготовку до  наступних змагань.

Анатолій Абрамчук