Тиждень права у Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Дата: 18.12.2018 18:00

У період з 10. 12 по 14.12. 2018 року в Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено тиждень правових знань. Адже не лише навчальний процес дає можливість дітям розвиватися, а й позакласна робота відіграє чималу роль у розвитку пізнавальної активності учнів.

У ході тижня було заплановано багато різних конкурсів та вікторин.

Для того, щоб активізувати увагу великої кількості дітей на дошці оголошень були розміщені кросворди та ребуси. Для їх виконання потрібно було співпрацювати з бібліотекарем. Оскільки курс правознавства вивчається лише у 9 – 10 класах, тому саме у бібліотеці було зроблено виставку додаткової літератури на правознавчу тематику.  Також для загального ознайомлення було вивішено дитячі малюнки, колажі на тему  «Мої права».

Молодші школярі з правовою тематикою зустрічається рідше, тому ми вирішили провести «Правовий лекторій». До нього залучили учнів 9 –х та 10 – х класів. Саме вони проводили молодшим школярам цикл бесід       «Хто ми, які ми, де ми?»: «Дитина маленький світ», «Дитина у школі», «Дитина в країні»,«Законодавство про дитину». Найкращими та найактивнішими  у даному конкурсі виявилися учні 9 - Б  класу.

В  класах з дітьми були проведені позакласні заходи:

• 5 клас – Бесіда « Права та обов’язки дитини в дитячому оточенні. Поняття гідності» ( проводилася класними керівниками).
  •  6 клас – Година спілкування « Як уникнути кримінальної відпо-відальності». ( проводилася вч. правознавства Мартинюк Л.П.) та бе-сіда класних керівників «Запобігання злочинності серед неповно-літніх».
  • Між 7 класами проводилася гра – подорож « Мораль. Право. Закон».

Перемогу в  цій грі отримала команда « Правознавці» з рахунком 48 : 44 : 40.

Окрім того класними керівниками були проведені бесіди та години спілкування на теми : « Пустощі і кримінальна відповідальність», « Кримінальна відповідальність неповнолітніх».

- 8 клас – Гра « Ми і закон». Переможцем стала команда  «Детективи»  8 - Аклас  ( кл. керівник Дерпач Н. С.). Також була проведена бесіда «Конституційні права, свободи та обов’язки громадян  України»

9 клас – гра – конкурс «Я правознавець». Ці змагання змусили учнів показати свої знання та вміння. Переможцем вийшла команда «Лідери» з рахунком 43 бали. (вч. Мартинюк Л. П.)

Класними керівниками проведені бесіди « Насильству НІ!»

- Для учнів 10 -  11 класів були проведені бесіди з працівниками правоохоронних органів та юристом. Так 14. 12. Мартинюк Наталія Володимирівна провела бесіду з учнями 8-9 класів на тему « Права та обов’язки громадян, а з учнями 10 класу -  « Тенета торгівлі людьми: необізнаність знищує».

З метою уникнення ситуацій з шахрайством та грабежами для стар-шокласників було проведено 12.12. зустріч з працівниками правоохоронних органів. Така ж зустріч, але в розширеному спектрі, була проведена з працівниками навчального закладу. А також працівники поліції поспілкувалися з дітьми на тему « Відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень».

Тиждень правових знань закінчили днем шкільного парламенту.

Цей тиждень  ще більше згрупував учнів та посприяв активізації пізнавальної діяльності дітей.

Володимир Галушко