Семінар-практикум у Карасинській ЗОШ І-ІІ ст.

Дата: 13.12.2018 14:40

Нові вимоги ставить сьогодення до української школи: надати не тільки суму знань, умінь і навичок учням, а й сформувати їхні життєві компетентності.

З метою увиразнення ключових компетентностей в Карасинській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів зарубіжної літератури Клесівської громади, за участю практичного психолога Марії Сергіївни Симончук. Тема семінару: «Реалізація предметних змісових ліній на уроках зарубіжної літератури».

На високому професійному рівні пройшла практична частина. Відчувалася закоханість у літературу вчителя зарубіжної літератури Тетяни Василівни Куришко під час показового уроку в 9 класі на тему: «Михайло Лермонтов. Життя та творчість. Лірика. «Сосна», «І нудно, і сумно…», «На дорогу йду я в самотині». Зв’язок творчості митця з традиціями європейського романтизму(Гейне, Байрон)».

Тамара Петрівна Величко, вчитель зарубіжної літератури Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцею, у своєму виступі поділилася способами реалізації предметних змістовних ліній програми «Зарубіжна література».

Цікавими були виступи учителів Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Валентини Адамівни Мартинюк «Реалізація культурологічної змістової лінії у навчанні зарубіжної літератури», Людмили Андріївни Тарасюк «Реалізація емоційно-ціннісної змістової лінії на уроках зарубіжної літератури». Почуття захоплення викликав виступ «Інтеграційний підхід до реалізації наскрізних та предметних змістових ліній у навчанні літератури Інни Опанасівни Васильєвої – вчителя зарубіжної літератури Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів-ліцею.

Практичний психолог Марія Сергіївна Симончук розповіла про метафоричні асоціативні картки та їх використання в роботі з дітьми та педагогічним колективом. Вчителі на практиці побачили використання МАК «Монстрики почуттів» та «Світ наукових історій». У підвищенні самооцінки допоміг тест «Дерево», а рефлексією була притча «Будь собою».

Надія Абрамчук