A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Клесівська об'єднана територіальна громада
Рівненська область, Сарненський район

Інформація про стан організації і виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах Клесівської селищної ради станом на 01.11.2018 року.

Дата: 26.11.2018 17:46
Кількість переглядів: 649

 

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерством освіти і науки України 01.06.2005 №242/329, рішення Клесівської селищної  ради  від 29.01.2017 р. № 120 «Про внесення змін до рішення Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області від 13.01.2016 року № 111 «Про організацію харчування дітей, які відвідують дошкільні заклади освіти, що фінансуються з бюджету селищної ради» та від 22.12.2017 р №  1271 «Про організацію харчування дітей, які відвідують дошкільні заклади освіти, що фінансуються з бюджету селищної ради», відділом освіти, культури, молоді та спорту Клесівської селищної ради проаналізовано організацію і виконання норм харчування у дошкільних навчальних закладах Клесівської селищної ради   за  10 місяців 2018 року.

       Всього на території селищної ради працює 5 дошкільних навчальних закладів, з них чотири  у смт .Клесів (всього обліковується 368 вихованців), один заклад у с. Карпилівка  (всього обліковується 90 вихованців), у с. Карасин працює група короткотривалого перебування дітей (4 вихованці). Харчування здійснюється у всіх дошкільних навчальних заклад, окрім  групи вихованців у с. Карасин та групи короткотривалого перебування дітей у с. Рудня-Карпилівська (10 вихованців), які підпорядковані дошкільному закладу с. Карпилівка.

      Рішенням сесії Клесівської селищної ради від 22 грудня 2017 року №1217 плата за харчування за дитину становить 22 грн. ( з них у розмірі 60 %  становила батьківська плата за харчування дітей в ДНЗ, які розташовані в селищі міського типу Клесів та у розмірі 40 %  в ДНЗ, які розташовані в сільській місцевості, від фактичної вартості харчування в день за попередній місяць).

           У 2018 році з місцевого бюджету Клесівської селищної ради  було заплановано на організацію харчування дітей в ДНЗ всього 1241.4 тис. грн.    (з них 641.4 тис.грн за рахунок загального фонду та 600.0 тис. грн.  за рахунок спецфонду).

Станом на 01.11.2018 з місцевого бюджету на організацію харчування дітей перераховано 1073.8 тис.грн.( із загального фонду 499.7 тис. грн.,  із спецфонду 574.1 тис.грн).

         Поряд з цим станом на 01.11.2018 року заборгованість батьківської плати становить 14.8 тис.грн., а саме:

ДНЗ №2 «Ясочка» -                      3916.00 грн;

ДНЗ №3 «Веселка» -                     5956.00 грн;

ДНЗ №4 «Дзвіночок» -                 3559.00 грн;

ДНЗ №6 «Малятко» -                     210.00 грн;

ДНЗ «Дзвіночок» с.Карпилівка -1208.00 грн.

         Щорічно на початку нового року поновлюється накази по ДНЗ про призначення  осіб, які в межах своїх посадових обов’язків здійснюють персональну відповідальність за організацію харчування дітей в ДНЗ. Загальну відповідальність та контроль за організацією харчування дітей в дошкільному навчальному закладі несе завідувачка ДНЗ.

         За підсумками кварталу та року завідувачка готує накази  про аналіз харчування дітей.        

         Харчоблоки ДНЗ відповідно до санітарно – гігієнічним вимогам знаходяться в задовільному стані, забезпечені миючими та дезінфікуючими засобами, протічною гарячою водою. Персонал харчоблоків забезпечений спецодягом. Разом з тим є поряд невирішених питань, серед яких: невідповідність, до вимог  забезпечення, технічним обладнанням, відсутня кількість якісного оновленого посуду як для приготування харчів так і для роздачі їжі по групах.

Питний режим в дитячих садках не порушується. Наявні набори посуду для перекипяченої води. Поряд з цим залишається невирішена проблема – це  високий вміст заліза, що перевищує допустимі норми, у воді, яка використовується у селищі Клесів. Питання покращення якості питної води  не можливо вирішити на сьогодні, бо це завдання стоїть на контролі у селищній раді і шляхи вирішення даної проблеми є на часі .

Режим роботи харчоблоків ДНЗ узгоджується з режимом роботи закладів. Їжу діти отримують в визначений час з інтервалами в 3,5 – 4 години. Завершується приготування безпосередньо перед видачею на стіл з врахуванням безпечної температури.

Відповідно по діючих вимог меню-вивіска повинно бути загальним при вході до закладу та в кожній групі окремо. Меню затверджується завідувачкою ДНЗ, підписується медсестрою, а сам текст має бути написаний розбірливо із чіткими вказівками про норми харчової продукції. Разом з тим у всіх  закладах меню – вивіска вивішується із порушенням (відсутній підпис завідувачки, текст пишеться нерозбірливим шрифтом), на що неодноразово вказувалося  всім відповідальним особам.

 Кожні десять днів медичною сестрою проводиться аналіз показників, які свідчать про якість харчування. Даний облік ведеться щоденно із записами в журналі «Контроль за виконанням норм харчування». На підставі аналізу проводиться коригування меню. Норми харчування вираховуються не відповідно теоретичним підрахункам за меню-розкладом, а фактично скільки кожна дитина отримала того чи іншого продукту на день (після внесення всіх корегувань до меню-розкладу).При невиконанні норм харчування до кінця місяця з метою подальшого коригування харчування проводиться розрахунок основних харчових речовин.

 

           В кожному дошкільному навчальному закладі затверджений трьохразовий режим харчування. Харчування здійснюється згідно з двотижневим меню (на зиму-осінь, літо-весну). Щодня на наступний день відповідно до наявності продуктів харчування та з урахуванням примірного двотижневого меню та картотеки страв складаються меню-розклади, відповідно до затверджених норм харчування. За 30 хвилин до роздачі їжі медична сестра оцінює  якість приготовлених страв,  кухар відбирає добові проби в чистий посуд з кришкою в об’ємі порції. Проби зберігаються протягом доби в холодильнику до закінчення аналогічного прийому їжі наступного дня . Окремо дотримуються норми харчування на дітей віком до 3-х років та для дітей віком від 3-х до 6-ти років.

         Постачання продуктів в ДНЗ селищної ради  здійснюють:

приватний підприємець Понедільник В.О. – ДНЗ №2, 4, 6, приватний підприємець Онопрійчук В.В. – ДНЗ № 3, ТЗоВ «Таврида» - ДНЗ                      с. Карпилівка.   

       Постачальники в повному обсязі забезпечують продуктами заклади на предмет складених заявок. Зі сторони замовників, батьків на  якість завезених продуктів, на саме меню за весь період проведення харчування зауважень не поступало. Всі продукти відповідають сертифікатним документам та вимогам по строках зберігання та споживання.

          Відповідно до затвердженого графіку роботи на  2018 рік  Сарненським районним управлінням головного управління Дерпродспоживслужби в Рівненській області було здійснено превірки у всіх дошкільних закладах селища та відповідно по результатах надано приписи:

 ДНЗ №2 «Ясочка»  - встановлено, що в харчоблоці непрацююча витяжка, розробочні столи не відповідають гігієнічним вимогам, в кладових відсутні стелажи.

   По результатах приписів  у серпні місяці поточного року замінено витяжку, розробочні столи та стелажі. 

ДНЗ №3 «Веселка» - незначні порушення були усунені в місячний термін з часу проведення перевірки (вересень-жовтень місяці).

 Капітальні ремонтні роботи будуть враховуватися у потребу на наступний фінансовий рік.

   ДНЗ №4 «Дзвіночок», ДНЗ №6«Малятко»   - виявлено незначні недоліки , які були усунені у встановлений термін.   

  Разом з тим, під час перевірок Сарненським районним управлінням головного управління Дерпродспоживслужби в Рівненській області  були виявлені недоліки у реєстрації по нових змінах у законодавстві  в постачальників у питаннях перевезення продуктів, реєстрації автомобілів, які перевозять продукти, та ряду інших невідповідностей. Всі порушені питання постачальниками взято до відома та виконання в місячний термін.

           По проведених перевірках відповідною службою та враховуючи  аналіз по проплаті зі сторони батьків, літи яких відвідують дошкільні навчальні заклади, за дев’ять місяців 2018 року,  29.10.2018 року було проведено спільну нараду, на якій були присутні заступник голови Клесівської селищної ради,  завідувачки, медсестри та завгоспи ДНЗ, начальник та головний спеціаліст фінансового відділу, бухгалтер, який веде облік продуктів по ДНЗ,  начальник та провідний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Клесівської селищної ради,  постачальники харчів. На нараді було   розглянуто наступні  питання:  закупівля продуктів харчування на 2019 рік по потребі, скоординована робота та звітність по харчуванню між керівниками ДНЗ та постачальниками, організація роботи в ДНЗ щодо зменшення  заборгованості по батьківській проплаті.

             По аналізу виконання норм харчування дітей у ДНЗ Клесівської селищної ради  за 10 місяців  2018 року заклади мають наступні показники  :

     ДНЗ №2 «Ясочка»  - 72% ( майже на 100% виконано норми з хлібобулочних та кондитерських виробів, круп, фруктів,картоплі; не виконуються  норми продуктів: риби, молока, яєць, цукру, овочів , сиру кисломолочного).

     ДНЗ№3 «Веселка» - 101 %;( більше за 100% виконано норми з олії соняшникової, сиру твердого, меду, сметани, хлібобулочних та кондитерських виробів, круп; не  виконані норми  продуктів:  молоко, сир кисломолочний).

     ДНЗ №4 «Дзвіночок» - 74 %; (майже на 100% виконано норми хлібобулочних та кондитерських виробів  картоплі і фруктів;  не виконані норми продуктів:  сир кисломолочний, сир твердий).

       ДНЗ № 6 «Малятко» - 82 %; (не  виконані норми продуктів: молоко, сир кисломолочний).

        ДНЗ с.Карпилівка «Дзвіночок» - 64 %;( майже на 100% виконано норми  кондитерських виробів, круп,   картоплі, сиру твердого; не  виконані норми  продуктів: молоко, сир кисломолочний, сметана яйця, фрукти). 

         Основна причина недовиконання норм основних продуктів харчування вартість  та якість  продуктів харчування.             

         По підсумках проведених заходів щодо здійснення організації  і   виконання норм харчування  у дошкільних навчальних закладах Клесівської селищної ради станом на 01.11.2018 року для забезпечення належної організації харчування дітей в ДНЗ, посилення контролю за виконаннями вимог Програми виховання в ДНЗ щодо організації харчування дітей в групах та виховання у дітей культурно – гігієнічних навичок

1.  Завідувачкам ДНЗ:

 - посилити особисту відповідальність та відповідальність усіх посадових осіб, відповідальних за стан харчування вихованців, за дотриманням Інструкції з організації харчування дітей;

- забезпечити належне виконання норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах; 

- постійно тримати на контролі недопущення заборгованості по батьківській платі за харчування дітей ;

- провести аналіз заявок-потреби на покращення матеріально-технічної бази ДНЗ на 2019 рік, внести корегування для придбання необхідної кухонної посуди на кухонного інвентарю;

- активізувати роботу щодо залучення спонсорських, благодійних надходжень інвестицій та грантів для покращення матеріальної бази дошкільних закладів.

2. Провідному спеціалісту відділу освіти, культури, молоді та спорту Клесівської селищної ради Кухаревич О.С.:

- тримати на постійному контролі  здійснення належного контролю за організацією  і   виконаннями норм харчування  у дошкільних навчальних закладах      Клесівської селищної ради;

- щомісяця аналізувати стан заборгованості по проплатах батьками за харчування дітей;

- щоквартально аналізувати стан виконання доручень по даному питанню та один раз в рік про підсумки проведених заходів звітувати на виконкомі Клесівської селищної ради.

 

 

Начальнику відділу освіти, культури, 

молоді та спорту

Чорна Н.В.

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь