"І пам'яті свіча не згасне": у клубі с.Клесів провели вечір-спомин до 85-их роковин Голодомору

Дата: 26.11.2018 11:41

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. До  85-их  роковин голодомору 24листопада у клубі села Клесів, спільно з бібліотекою,  провели вечір-спомин «І пам’яті свіча не згасне…» . Бібліотекар  розповіла присутнім про голодомор 1932-1933 р.., привела жахливі цифри геноциду, під час якого ознайомила з виставкою – реквієм «У  пам’ять про скорботний  тридцять третій». На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художні  книги відомих українських письменників. Серед них, бібліотекар по-особливому виділила  та презентувала книгу Світлани Талан «Розколоте небо» - роман про один з найтрагічніших періодів української історії - голодомор.

Присутні переглянули  художній фільм «Гіркі жнива»  — це перша англомовна кінострічка про Голодомор 1932–1933 років в Україні. Головна мета цього фільму — розповісти світові про трагедію українського народу, знайомство  глядача із жахами Голодомору: автори мали на меті надати світові першу кіно-можливість «відчути український дух» та дізнатися про «нездоланність України».

Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання, запаливши свічечки  пам’яті.

Валентина Карплюк