Креативність - основа творення майбутнього

Дата: 07.06.2018 10:32

Кажуть, що задоволення має бути нагородою за працю. А чи існує більше задоволення від праці, яка приносить радість, користь і красу не тільки собі, а й людям, що поруч?!

Розвиток творчих здібностей підростаючого покоління, на сьогодні, одне із актуальних питань освіти. Саме з шкільного віку необхідно розвивати у дітей творчу уяву, фантазію, художній смак, образне мислення, пам'ять, увагу, наполегливість у роботі, працелюбність, дрібну моторику пальців рук; виховувати охайність, посидючість, витривалість, дисциплінованість.

Гурток «Творча майстерня», який проходив у Карасинській ЗОШ І-ІІ ст., прийняв на свої заняття 19 дітей, різних вікових категорій. Прекрасне завжди приваблювало до себе, а творення його потребує особливої уваги. Саме вищеперераховані  якості вчилися розвивати гуртківці.

Програма гуртка містила теоретичну і практичну частини. Теоретичні заняття тісно поєднувалися з практикою, тому навчально-виховні завдання вирішувалися, головним чином, у процесі практичної роботи. Практична робота включала підготовку матеріалів та виготовлення композицій. Діти працювали з різноманітними матеріалами: бісером, папером, соломою, нитками, тістом, крупами, лозою, природними та підручними матеріалами.

Особливу увагу приділяли виробам з підручних матеріалів, адже всім відомо, що наприклад, пластикова бутилка розкладається в землі приблизно 100 років, а з цієї посудини можна зробити  буси та сережки, вази та цукерниці, коробки для прикрас і різні квіти та клумби для саду…

Діти вчилися творити,а творчість та креативність, на мою думку,  – основа творення майбутнього! То ж творімо його разом!

Балинська Анастасія Василівна,

Керівник гуртка «Творча майстерня»