Заходи до Всесвітнього дня мігруючих птахів у Пугачській ЗОШ І ступеню

Дата: 14.05.2018 10:52

Велика і прекрасна наша рідна Земля. Все , що росте і цвіте на ній – у садах, лісах,парках,на полях, та зелених луках – це навколишня природа. Невід’ємною  частиною  природи  є птахи. Ми спостерігаємо, як одні з них у пошуках їжі стрибають по землі, інші – обстежують гілки й стовбури дерев. Ми милуємося їх польотом, формою тіла, красою оперення, дивуємося з їхньої поведінки. Не можемо уявити собі лісу без співу птахів, нас зачаровує пісня солов’я, жайворонка,навіть тенькання якоїсь непомітної серед дерев пташки радує нас, створює добрий настрій.

Щороку у другу суботу травня світ відзначає Всесвітній день мігруючих птахів.

У наші дні Всесвітній день мігруючих птахів — це цикл заходів, мета яких  полягає в тому, щоб розширити знання про мігруючих птахів, їх місцях проживання, шляхах пересування,та збереження .

З метою розвитку екологічної культури школярів, активізації екологічного руху за права природи, щодо вивчення та охорони птахів своєї місцевості  публічно  - шкільна бібліотека  села Пугач  та ПугачськаЗОШ І ст. провели пізнавальні, освітні та інформаційні  заходи  .

7 травня  до бібліотеки села Пугач завітали  учні  Пугачської ЗОШ І ст. разом із директором  школи Островською Ганною Олегівною  та вчителем  трудового навчання Коваль  Сніжаною Миколаївною. Завітали не з пустими руками, а з власноруч   виготовленими  годівничками.На протязі місяця у школі проходила Акція «Годівничка-2018». Доречі, ця акція проходить у школі впродовж навчального року, навіть узимку діти підгодовують тих птахів, які залишилися на зимівлю в нашому селі.

У школі було проведено екологічно – освітні заходи: «Пташине різноманіття мігруючих птахів»,  «Пташиний світ Полісся». Серед учнів 1-4 класів організовано конкурс малюнків  «Перелітні птахи очима дітей».

У бібліотеці  захід  розпочався із віртуальної презентації « Мігруючі птахи рідного краю».  Школярі не лише отримали  теоретичні відомості про мігруючих птахів, а й стали учасниками цікавої орнітологічної вікторини, змагалась у впізнаванні пташиних голосів, відгадуванні загадок про птахів, згадували народні прислів'я та приказки, пов'язані з птахами. Діти були приємно здивовані цікавими, раніше невідомими фактами, про пернатих представників, яких можна побачити на території  нашого села,  поповнили свої знання про птаство рідного краю.

Особливу увагу, під час заходу, було приділено питанню зникаючих видів крилатих, які занесені до Червоної книги України. Людська діяльність завдає значної загрози мігруючим птахам,особливо  екологічні наслідки -  при хижацькому  способі видобутку бурштину в нашій місцевості , а саме: механічне порушення геологічного середовища, вирубка лісу, знищення кореневої системи дерев, деградація та знищення родючого шару ґрунтів, заболочування території, зміна рівня ґрунтових вод та балансу вологи  - залишається найважливішою причиною загибелі птахів під час міграції. Бібліотекар наголосила,що тільки спільними зусиллями можна досягти певних успіхів у охороні мігруючих птахів.

На закінчення бібліотекар запропонувала переглянути цікаву літературу з  тематичної виставки  «Знай . Люби. Бережи».На згадку про екоосвітній маршрут - до бібліотеки, діти отримали розмальовки  мігруючих птахів.

Для охорони та приваблювання птахів школярі розвісили годівнички  на території школи, на деревах біля бібліотеки; поблизу приміщення контори заводу Клесівського кар’єроуправління.

Краєзнавчий маршрут учні  здійснили  до найближчоїводойми села Пугач, де пригадали всіх її мешканців. Далі маршрут проходив  в парк ,який є окрасою села,,  відвідали  знамениту букову алею,   розвісили  годівнички .Всіх  зачарував спів пташок, школярі уважно, затамував подих , впізнавали птаха по співу, отримали незабутні враження від краси парку, його пернатих мешканців.

За вікном вирує життя. Дзвенить хор співочого птаства, до гнізд повернулися з вирію лелеки. Неможливо уявити все довкола без розмаїття світу пернатих.
   Як добре, що поруч із нами наші друзі – птахи!

Бережімо ріки, бережімо води,

Бережімо звірів, бережімо птахи

Як матусю рідну,  бережімо природу

Бережімо кожну, квіточку й травинку

Бо ми всі природи рідної частинки.

Валентина Карплюк