І творчістю хата багата

Дата: 05.07.2016 15:42

Родина до родини - народ. Ми з вами всі - український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих. Як могутня ріка бере силу з маленьких джерел, так і наша українська культура збагачується маленькими родинами, сім'ями. В День молоді за підтримки Клесівської об’єднаної територіальної громади проходив відбірковий фестиваль — конкурс “І творчістю хата багата” в с. Карпилівка. Приймали участь творчі родини Павлюченків із с. Клесів, Карпців – Мартинюків із с. Карпилівка, Гаврилюків із селища Клесів та родина Коцюбів із с. Карасин. Кожна родина мала свій неповторний шарм, демонструвала свої таланти,  своє мистецтво, яке передається молодим від діда-прадіда.  Першим завданням було «Представлення», в якому родини презентували свою багатогранну творчість, неповторний талант і майстерність. «Люби та знай свій рідний край», так називався другий конкурс, який включав питання з історії краєзнавства,етнографії, географії Рівненщини. Учасники-діти шкільного віку демонстрували ерудованість, знання, кмітливість. За умовами третього конкурсу товрчі родини співали, танцювали, розказували гуморески, четвертий - «Рукотворна краса», в якому кожна родина у відведеному заздалегідь місці готувала умовне обійстя, де представляла свої вироби декоративно - вжиткового мистецтва, родинне дерево, кулінарні страви. А поруч вигравали кольорами вироби, витвори рук майстринь-господинь, які гостинно запрошували гостей  до святкових родинних обійсть. Журі оцінювало оригінальність, художньо-естетичне оформлення садиб, страв і витворів майстрів. За підсумками всіх конкурсів переможцями вийшла родина Павлюченків із с. Клесів. Глядачі та учасники конкурсу  отримати задоволення від пісень самодіяльних народних колективів із с. Карпилівка, зразкового аматорського фольклорно – автентичного колективу «Оберіг», окремих виконавців. На завершення свята голова Клесівської об’єднаної територіальної громади Гриник Василь Федорович та заступник голови Коханевич Тетяна Михайлівна, подякували всім учасникам фестивалю-конкурсу,  хто підтримує сімейне вогнище, творить добрі справи, береже традиції, несе щире слово та гарну пісню. І на завершення  творчі родини та активну молодь нагородили подяками та пам’ятними подарунками.

Завідувачка публічної

бібліотеки смт. Клесів                                                                                                                                             Духаніна Л.І.