Клесівська громада
Сарненський район, Рівненська область

Свято Івана Купайла у Клесові(ФОТОЗВІТ)

Традиційно в селищі Клесові відбулося свято Івана Купала. У вечір з 6 на 7 липня клесівчани мали змогу поринути у традиційні дійства, обряди та звичаї, які з  давніх-давен побутували на Поліссі. Свято молоді та кохання зібрало велику родину клесівчан та гостей, які мали змогу насолодитися виступами аматорів сцени Клесова та села Карпилівка. У Клесівській об’єднаній територіальній громаді, свято Купала відбулося також в селі Карасин.

Існує повір'я, що на Івана Купала здійснюються будь-які бажання, саме в цей день небо відкрите для прохань всіх бажаючих, а магія природніх сил набуває найбільшої енергетики. В святі Купайла збереглося давнє поклоніння наших пращурів Воді й Вогню. Вони їх вважали всеочищаючими, всеоберігаючими і цілющими силами.  Ось чому свято Купайла відбувалося здебільшого за участю води і вогнів – на честь цих двох стихій. Купальська ніч духовно єднає людину з природою, возвеличує побут, освячує почуття молодих сердець.

 

 З року в рік, з віку в вік так велось

         У вишневім Поліссі пологім,

         Що з Купальських начерпаних рос

         Чиста врода чарує, чар – зіллям хлюпоче…

         Лиш приходить земне й неземне

         Повне сили й снаги молодої

         Свято Дани і Леля,

         Сонця, Кохання й Води…

         Та манить в таїну з собою.

 

На Купальському святі клесівчани  не просто були споглядачами дійства, а стали учасниками обрядових  звичаїв. У програмі святкування -  танці біля купальського вогнища, пускання вінків на воду та дівочого дерева Марена, спалення символічного опудала Купала, водіння купальських хороводів, виконання  обрядових пісень.

Яскраві костюми, постановки, пісні і танці мало кого залишали байдужими. Свято проходило у веселому і  жартівливому колі спілкування дорослих та дітей.

Можливо всім нам слід дотримуватися обрядів та звичаїв наших пращурів, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.

 « повернутися до списку новин