Запали свічку пам'яті

Дата: 21.11.2017 10:13

ЩОРІЧНО В ЧЕТВЕРТУ СУБОТУ ЛИСТОПАДА В УКРАЇНІ       ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ

День пам'яті жертв голодомору

Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. У людей забрали все: до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини - 1 тисяча, щохвилини - 17. Голод забрав протягом 1932-1933 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.   Мало знайдеться  не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-33років.

В цей день щороку проходить акція "Запали свічку".

О 16.00 - загальнонаціональна хвилина мовчання із вшанування пам'яті загиблих під час геноциду українського народу.

Українці, де б Ви не були, в Україні чи за її межами, 25 листопада о 16:00 вшануйте пам'ять загиблих внаслідок геноциду українського народу хвилиною мовчання та запаліть свічку.

Цей вогник - символ пам’яті про всіх знищених голодом.